گربه

اسباب بازی گربه ، سرگرمی این شیطون بازیگوش

اسباب بازی گربه یک دنیا شور و نشاط به همراه خود دارد. تماشای گربه بازیگوش که جست‌وخیزکنان به این‌طرف و آن طرف می‌پرد لحظات خوشی برای دارنده گربه ارمغان می‌آورد.

گربه ذاتاً موجود بازیگوشی است. حتی کسانی که از گربه‌ها نگه‌داری نمی‌کنند از تماشای جست‌وخیز گربه لذت برده‌اند. همه ما در زندگی خود گربه‌های کوچک را دیده‌ایم که چگونه به دنبال مادر خود راه می‌روند و جست‌وخیز می‌کنند.

لغت سرگرمی برای بازی‌کردن یک گربه چندان جالب نیست، به نظر می‌رسد تغییر جهان برای بازی‌کردن یک گربه واژه بهتری است زمانی که یک گربه بازیگوش با یک اسباب‌بازی مشغول می‌شود گویا در حال کشف جهان جدیدی است که قبل از آن هیچ جنبنده‌ای آن را تجربه نکرده است.

اسباب بازی گربه یک دنیا شور و نشاط به همراه خود دارد.

نه‌ تنها گربه‌های خانگی بلکه تمام گربه‌سانان زمانی از روز خود را به بازی‌کردن مشغول می‌شوند، تفریح جالب گربه‌سانان که گاه در گربه‌های خانگی نیز دیده می‌شود، بازی‌کردن آنها با شکار خود است. آنها دوست دارند حتی غذا خوردنشان نیز با تفریح و سرگرمی همراه شود و بی شک این تفریح برای ما که از کودکی کارتن تام و جری تماشا کرده‌ایم یک طنز و فکاهی است درحالی‌که کاملاً واقعی و جدی به نظر می‌رسد.

چرا گربه اسباب بازی نیاز دارد؟

برخلاف سگ‌ها که عاشق بیرون رفتن از خانه هستند و دوست دارند سرتاسر پارک را بدوند، گربه‌ها به عنوان یک حیوان خانگی بیشتر عاشق لمیدن و تماشای طبیعت هستند؛ اما درعین‌حال دوست دارند در بعضی از ساعات بازیگوشی و جست‌وخیز کنند.

در واقع این جست‌وخیز غریزی است و برای بقا و سلامتی گربه بسیار حیاتی است. گربه غریزی موجودی شکارچی است و زمانی که در خانه و در کنار انسان زندگی می‌کند. حس شکارچی بودنش تا حدودی کم می‌شود؛ اما به صفر نمی‌رسد. برای همین گاهی در روز نیاز دارد که حس خود را ارضا کند و مانند یک شکارچی به دنبال طعمه بدود.

برای گربه طعمه هر چیز حرکت‌کننده خواهد بود از حرکت یک توپ در تلویزیون تا حرکت یک توپ در محیط خانه، هر جسم رونده کوچک‌تر برای او حکم شکار خواهد داشت. در حقیقت گربه اسباب بازی دوست ندارد بلکه اسباب بازی گربه وسیله‌ای است که غریزه شکارچی بودن او ارضا شود.

داشتن اسباب‌ بازی گربه یکی از راه‌حل‌های ارضای این حس است. گربه با اسباب بازی خود فعالانه بازی می‌کند و روحیه جنگجویی خود را حفظ می‌کند.

گربه‌ها ضمن بازی، روحیه جنگجویی خودشان را حفظ می‌کنند.

اسباب‌ بازی مورد علاقه گربه چیست

هرساله سایت آمازون بزرگ‌ترین سایت فروشگاهی آنلاین پرفروش‌ترین محصولات خود را به مردم اعلام می‌کند. از جمله cat toys رباتیک که طرف‌داران زیادی دارد. خوشبختانه امروزه بسیاری از این وسایل بازی در فروشگاه‌های ایران نیز قابل تهیه است. با هم به پرفروش‌ترین اسباب بازی گربه این لیست نگاهی می‌اندازیم

اسباب‌بازی رباتیکی

اسباب‌بازی‌ گربه‌ای رباتیک به وسایلی گفته می‌شود که در یک پروسه زمانی خاص اتوماتیک حرکت کرده و نیاز به حضور فرد در کنار گربه نیست.

یکی از این وسایل بازی ماهی رباتیک است که مانند ماهی می‌تواند در حالت‌های مختلف شنا کند. گربه با دیدن این ماهی حس شکارگری‌اش تحریک شده و بیشتر به جست‌وخیز و بازی‌کردن مشغول می‌شود. این اسباب‌بازی را می‌توان داخل آکواریوم انداخت و گربه را به بازی با آن مشغول کرد. ماهی رباتیکی برای افرادی که ناچار هستند گربه را داخل خانه تنها بگذارند. این اسباب‌بازی وسیله خوبی است تا گربه ساعت‌ها به آن مشغول شود.

بازی گربه با قندگ

قندک گربه‌ای

وسیله‌ای مناسب برای گربه‌ها است که عاشق جست‌وخیز کردن هستند. اگر یک بچه گربه در خانه دارید می‌توانید با استفاده از قندک انعطاف بدنی گربه را بالا برده و او را به بالا و پایین پریدن متمایل سازید.

استفاده از این اسباب‌بازی گربه‌ای ساعت‌ها جست‌وخیز در انتظار گربه شما است. قندک یک میله است که نوک میله با پر یا وسایل بازی دیگر تزئین شده و گربه برای گرفتن آنها ناچار به پریدن می‌شود.

اسباب بازی ریلی گربه‌ای

یک وسیله بازی مقاوم و مستحکم که در برابر چنگ زدن‌های گربه هیچ آسیبی نمی‌بیند. چرخش توپ روی ریل باعث می‌شود حس گربه تحریک شده و غریزه شکارگری او به خروش بیاید.

گربه تلاش می‌کند تا توپ را بگیرد، برای همین استفاده از این اسباب‌بازی گربه می‌تواند او را آرام کرده تا دیگر مبل‌ها را خراش ندهد.

تونل گربه

اسباب بازی گربه محدود به داخل خانه نمی‌شود و بعضی از اسباب بازی‌ها برای بیرون از خانه نیز مناسب است. یکی از این وسیله‌های بازی تونل گربه است. گربه از روی غریزه، کمین و جهیدن به سمت بیرون را بسیار دوست دارد. اگر به خروجی تونل یک ماهی یا یک موش قرار دهید متوجه خواهید شد که فعالیت گربه چه معنایی دارد.

چگونه با وسایل دورریختنی برای گربه اسباب‌بازی بسازیم

برای داشتن اسباب بازی گربه همیشه نیاز نیست که همه وسایل را خریداری کنیم. گاهی می‌توان با چند وسیله ساده که در خانه به آن نیاز هم نداریم یک اسباب‌بازی برای گربه تهیه کنیم. چند روش ساده به شما آموزش داده می‌شود.

استفاده از لباس‌های کهنه

در همه خانه‌ها تی‌شرت‌ها یا پارچه‌های غیر قابل‌استفاده وجود دارد، این تیشرت‌ها را به‌صورت نواری باریک کرده، دور آن را چسب زده تا به شکل یک نوار پارچه‌ای شده و به یک چوب گره بزنید. گربه عاشق آن خواهد بود که با جست‌وخیز پارچه را شکار کند.

اسباب بازی کاموایی گربه

اسباب‌ بازی گربه کاموایی

یک توپ تنیس، اگر توپ تنیس ندارید، یک شی گرد برداشته، سطح آن را با چسب مایع پوشانده و با استفاده از نخ دور توپ را بپوشانید. آن‌قدر نخ را بپیچانید تا یک توپ گرد بزرگ‌تر از حالت اولیه حاصل شود. نخ باقیمانده را می‌توان به یک‌تکه چوب یا به یک میله دیگر بسته و توپ را در هوا معلق نگه‌دارید. با هر ضربه‌ای که توپ بزنید گربه واکنش سریع نشان خواهد داد و شروع به پریدن برای گرفتن توپ خواهد کرد.

ساخت ماهی جورابی

یک جوراب کهنه پشمی برداشته و با کاغذ و سنگریزه نرم قسمت پنجه و روی پای جوراب را کاملاً پرکنید. به‌نحوی‌که قسمت پرشده حجیم شود، سپس از جای پرشده جوراب را گره بزنید تا جوراب به شکل ماهی شود.

کلام پایانی

اسباب بازی گربه برای بقای گربه و سلامت او بسیار حیاتی است. انعطاف بدنی گربه با جست‌وخیز و بازی‌کردن حاصل می‌شود اگر گربه بازی نکند دچار بیماری‌های اسکلتی خواهد شد. یکی دیگر از عوارض بازی نکردن گربه مشکلات روحی روانی است گربه‌ها در زمانی که بازی نمی‌کنند، شروع به خراب کردن وسایل خانه خواهند کرد. آنها به مبل و به وسایل چوبی جنگ خواهند زد. برای رهایی از این مشکلات ناچار هستید با گربه‌ها بازی کنید اگر وقت بازی‌کردن با گربه را ندارید بهترین راهکار استفاده از اسباب‌بازی گربه‌ای است.

نظر شما درباره بازی گربه ها و اسباب بازی‌هایشان چیست؟ از طریق کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا